Zanim zaczęłam swoją, krótką jeszcze, ale intensywną przygodę z blogowaniem, miałam świadomość, że blogów jest całe mnóstwo. Nie wiedziałam jednak, że tak wiele z nich to nie tylko ciekawe treści, ale całe światy stworzone przez fascynujących ludzi i przyciągające podobnych im pasjonatów. Coraz więcej z nich odkrywam, coraz bardziej wciąga mnie ten świat. W ramach akcji #shareweek2017 chciałabym podzielić się z wami linkami do blogów, które są dla mnie największym źródłem inspiracji i dobrej zabawy.

 

www.hafija.pl

Dla wielu Matka Polka Blogerka Laktatorka, dla mnie Mleczna Matka Tysięcy Małych Polaków. Agata Aleksandrowicz to kobieta orkiestra – autorka eksperckiego bloga o karmieniu piersią, współzałożycielka Fundacji Promocji Karmienia Piersią i współautorka Kwartalnika Laktacyjnego. W kraju, gdzie pediatra potrafi powiedzieć, że po pół roku mleko przechodzi cudowną przemianę w wodę, gdzie położna każe dać smoczka, żeby noworodek nie wisiał na piersi, przechodzień oburzy się wywaleniem cyca, a sąsiadka dobra rada zaleci ci dietę o kurczaku i gotowanej marchwi, jej blog jest jasnym światełkiem w tunelu laktacyjnej ciemnoty. Namiary na Hafiję powinny być wpisywane złotymi literami w książeczkę zdrowia każdego dziecka, żeby w momencie zwątpienia każda mama wiedziała, gdzie szukać rady popartej naukową wiedzą, a nie ludowymi mądrościami i innymi widzimisiami. Każdym swoim artykułem dowodzi, że na poważny temat można pisać z werwą i dowcipem!

Dla kogo: dla każdego, kto ma w swoim otoczeniu kobietę karmiącą piersią; poczytaj zanim wypowiesz się na ten temat!

 

www.matkatylkojedna.pl

„Mazurski blog o wychowywaniu dzieci” jest w rzeczywistości czymś znacznie więcej – to opowieść o mądrej kobiecie, która w swojej wizji macierzyństwa łączy świadomą refleksję z intuicją i gotowością do wyciągania wniosków z własnych błędów, to opowieść o dwóch przesłodkich chłopcach biegających po kałużach bez czapek, o domu ukrytym gdzieś w leśnych ostępach i mazurskiej przyrodzie, która czaruje odgłosami jeleni, żurawi czy dzików. Wciągająca opowieść o życiu i studnia inspiracji bez dna.

Dla kogo: dla rodziców, którzy chcą wychowywać dzieci świadomie, z szacunkiem, bez krzyku, przemocy i szantażu emocjonalnego, oraz dla wszystkich innych, którzy roszczą sobie prawo do oceniania rodzicielskich decyzji

 

www.janinadaily.com

Przez lata prowadziła spokojnie prawdopodobnie najzabawniejszego bloga na świecie, o którym wiedziała niewielka tylko garstka czytelników. W końcu nastąpił przełom, na który czekała ona, a z którego dobrodziejstw korzystamy my wszyscy. Brawurowo opowiada o codzienności emigrantki , którą los rzucił w ramiona Uniwersytetu w Dublinie i obdarzył prawdopodobnie najcierpliwszym szefem na świecie. Zabawna, ironiczna, błyskotliwa, inteligentna, wygadana, a do tego ciepła jak labrador i milutka jak foka. Wielbicielka ptysiów i węglowodanów w każdej innej postaci. Jeśli do kompletu dodacie jej rozkochanego w polskiej kiełbasie męża-programistę, to do szczęścia nie trzeba nic więcej. Mówi o swojej stronie, że to „najmilsza strona internetu”, i ma rację, bo – nie wiadomo jakim cudem – wokół jej bloga gromadzi się tak życzliwa i zabawna publika, że czytanie komentarzy jest niemal tak samo zabawne, jak lektura postów. Najlepsze lekarstwo na doła!

Dla kogo: dla każdego, kogo bawią gry językowe, dowcip słowny, ironiczne poczucie humoru i dystans do świata i siebie samego; no i dla wielbicieli labradorów też!

 

Lista mogłaby być znacznie dłuższa, bo blogów, na które zaglądam, jest wiele. Chociaż zgodnie z regulaminem zabawy musiałam się ograniczyć tylko do trzech moich największych inspiracji, to chciałabym jednak wyróżnić jeszcze dwa, na które wpadam regularnie, a które i wam mogą się spodobać:

http://5razones.pl/

Blog mojej koleżanki komparatystki, ciepły, pozytywny, kipiący energią i radością życia. Wibrujący rytmem flamenco. Od innych blogów parentingowych odróżnia go niecodzienna oprawa – zamiast zdjęć znajdziecie na nim rysunki wykonane przez męża autorki. Polecam!

 

http://www.lekkazmianamamy.pl/

Jeśli interesuje was szeroko pojęta tematyka social mediów, to miejsce może wam się spodobać. Kopalnia świetnych pomysłów, inspirujących porad i materiałów, które ułatwią życie szczególnie początkującym blogerom. Magda stworzyła w sieci przyjazne miejsce, w którym można dostać duży zastrzyk pozytywnej energii i porządną dawkę wsparcia.

 

A jeśli i wy znacie miejsca w sieci godne polecenia i odkrycia, podzielcie się nimi w komentarzach. Chętnie zajrzę!

Reklamy